Lietuvoje mažųjų bendrijų veikla yra neatsiejama šalies ekonomikos dalis, skatinanti inovacijas, darbo vietų kūrimą ir socialinę gerovę. Valstybės bei Europos Sąjungos teikiama parama yra svarbus stimulas tolesniam verslo, žemės ūkio, atsinaujinančios energetikos ir inovacijų sektorių vystymuisi.
Verslo parama
Valstybės teikiama verslo parama mažosioms bendrijoms apima įvairias subsidijas, investicijų skatinimo programas ir mokesčių lengvatas. Europos Sąjunga taip pat teikia finansavimą per struktūrinius fondus, kurie skatina inovacijas, verslo plėtrą ir eksportą.
Socialinė parama
Socialinė parama apima įvairias paskatas, tokią kaip darbo vietų kūrimas neįgaliems asmenims, mokymai ir kvalifikacijos kėlimo programos. Šios priemonės padeda mažosioms bendrijoms tapti socialiai atsakingesnėmis ir įtrauktiems.
Žemės ūkio parama
Žemės ūkiui teikiama parama apima tiesiogines išmokas, subsidijas žemės ūkio technikai įsigyti, ir paramą ekologiniam ūkininkavimui. Europos Sąjungos lėšos skiriamos taip pat ir kaimo plėtrai, skatinant diversifikaciją ir inovacijas žemės ūkyje.
Atsinaujinančios energetikos parama
Atsinaujinančios energetikos projektams teikiama parama siekia skatinti saulės, vėjo, biomasės ir kitų atsinaujinančių išteklių energijos gamybą. Tai apima investicijų grąžinimo programas, lengvatas ir garantijas.
Inovacijų ir MTEP parama
Mokslinių tyrimų, technologinės plėtros ir inovacijų (MTEP) sektorius gauna paramą tiek iš nacionalinių fondų, tiek iš Europos Sąjungos. Paramos tikslas – skatinti mokslinius tyrimus, technologinę plėtrą ir inovacijų diegimą mažosiose bendrijose.
Įdomūs faktai
- Lietuva yra viena iš lyderių Europoje pagal startuolių skaičių gyventojui.
- Mažųjų bendrijų skatinimas yra svarbus Lietuvos ekonomikos augimo faktorius.